Prinášame vám novú farskú aplikáciu – POKROV, ktorá rozširuje možnosti, ako byť v kontakte s našou farnosťou.

Stiahnuť si ju môžete tu:

Čo konkrétne nám aplikácia ponúka?

V prvom rade zjednoduší spôsob, akým sa budete môcť dostať rýchlejšie ku kontaktom na našich kňazov, úradným hodinám, liturgickému programu a farským oznamom. V aplikácii tiež nájdete všetky potrebné informácie o príprave a písomných záležitostiach k daným sviatostiam, teda krstu dieťaťa, k uzavretiu sobáša a pod. Aktuality z diania vo farnosti budete mať na dosah ruky skrze push notifikácie, ktoré Vás budú informovať o najnovšom dianí vo farnosti. Zároveň tam nájdete modlitby časoslova, biblické zamyslenia, katechézy a tiež každý deň vás inšpiruje, či povzbudí, krátky citát zo Svätého písma so zamyslením. Postupom času sa bude samozrejme ponuka farskej aplikácie rozširovať a budú pribúdať nové zaujímavé funkcie, ktorých cieľ bude stále jeden a ten istý – aby vám farnosť bola bližšie. Teda neváhajte si ju stiahnuť vo svojom obchode pre aplikácie cez tento klik na ikonu vášho obchodu, ktorá je vyššie.

Podľa aktuálnych zistení, na Slovensku sme ešte len tretia farnosť, ktorá má svoju vlastnú farskú aplikáciu sprístupnenú cez Google Play (pre Adroid) a AppStore (pre IOS). Za vývoj farskej aplikácie vďačíme o. Dušanovi Peckovi z farnosti Žilina – Solinky a za publikovanie a spravovanie aplikácie Matejovi Kentošovi, ktorí na tomto projekte pracovali nezištne.

Veríme, že všetka práca na tomto prostriedku novej evanjelizácie sa zúročí najmä v aktuálnejšom kontakte a spojení s dianím v našom farskom spoločenstve.