Gréckokatolícka církev
farnosť Presvätej Bohorodičky Ochrankyne Košice - Nad jazerom

Kontakt:  email: farnost.nadjazerom@grkatke.sk

Novinky

 Čo sa pripravuje v našej farnosti

Fotogaléria


Fotogaléria

Články


Aktuálne (21)
Archív (13)
ZAMYSLENIE (2)

 

 

 

   

 

 

PODPORTE NÁS!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZVEREJNENIE ZMLÚV 


 

tlačová kancelária konferencie biskupov Slovenska
TK KBS - domov

35. týždeň po ZSD (28. - 4.2. 2018)


vytlačiť-35. týždeň po ZSD (28. - 4.2. 2018)

 

28
NE

NEDEĽA O MÁRNOTRATNOM SYNOVI

* Náš prepodobný otec Efrém Sýrsky.

1. hlas
  8.00 - sv. liturgia 
10.30 – sv. liturgia
 
15.00 – Akatist k sv. Mikulášovi
29
PO

* Prenesenie pozostatkov svätého hieromučeníka Ignáca Bohonositeľa.

(Pôst za dobrodincov nášho chrámu)

17.00  – sv. spoveď

17.30 – sv. liturgia             

( + Július; r. Figeľova ) / ( + Mária; r. Kollárova. )
18.30 – Veľká večiereň
30
UT

* Traja svätí svätitelia, veľkí veľkňazi Bazil Veľký, Gregor Teológ a Ján Zlatoústy.

Svätý hieromučeník Hippolyt.

ODPORÚČANÝ SVIATOK

  7.30 – sv. spoveď   

  8.00 – sv. liturgia

17.00 – sv. spoveď   

17.30 – sv. liturgia

31
ST

* Svätí divotvorcovia a nezištníci Kýros a Ján.

 

17.00  – sv. spoveď

17.30 – sv. liturgia

( + Kveta; r. Kolcunova )
 
1
ŠT

* Predprazdenstvo Stretnutia nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista.

Svätý mučeník Tryfón.
 
17.00 - spoveď

17.30 – sv. liturgia (csl.)           

 ( * Emil, Melánia, Alena s r., Renáta s r., Radoslav; r. Guzejova )

18.30 – Veľká večiereň s litiou
2
PI

*                     Stretnutie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista.

ODPORÚČANÝ SVIATOK
VOĽNICA

 7.30 – sv. spoveď   

 8.00 – sv. liturgia, svätenie sviec a myrovanie

 9.00 – spovedanie chorých

17.00 – sv. spoveď   

17.30 – sv. liturgia, svätenie svieca myrovanie
3
SO

Prvá zádušná sobota

* Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna.

  8.00 – sv. liturgia a panychída

( + za všetkých našich zosnulých )

 

17.30 – Veľká večiereň

4
NE
 
NEDEĽA MÄSOPÔSTNA

Náš prepodobný otec Izidor Peluzijský. Svätá mučenica Agáta.

 
2. hlas
  8.00 - sv. liturgia(csl.)  (zbierka na cirkevné školy)
10.30 – sv. liturgia         (zbierka na cirkevné školy)
 
15.00 – Večiereň